Poolas käib puidumüük internetis.

Lisatud: 2012-06-22 07:49:31

Tagasi

Poolas pärineb 95 % müüki tulevast puidust riigimetsast. Alates 2007.aastast on puitu müüdud ka internetioksjoni E-drewno kaudu.

Sellise oksjoni eesmärgiks on pakkuda võimalust osaleda puiduoksjonil, ilma et peaks füüsiliselt oksjonil kohal olema, räägitakse internetioksjoni kodulehel www.e-drewno.pl.

Internetioksjonid aitavad päästa ka uusi ostjaid lihtsamalt puiduturule. Tavaliselt sõlmitakse Poolas pikaajalisi tarnelepinguid. Suured puiduostjad on kritiseerinud selliseid avalikke puiduoksjoneid, sest need tekitavad neile probleeme tooraine saamisel.

Oksjonil müüdavate puiduartiklite nimekiri on pikk ja seal on kirjas üle 20 kaubaartikli. Äri tehakse nii postidega kui ka küttepuude ja vineeripakkudega.

Igale oksjonil müüdavale sortimendile on määratud minimaalne ostukogus. Oksjonid kestavad keskmiselt nädala ja pakkumisi võib suurendada nii mitu korda kui soovitakse. Oksjonil osalevad firmad ei näe, kes peale nende veel osalevad.

Poola on Euroopas teisel kohal puitlaastplaatide ja kolmandal kohal puitkiudplaatide toomisel.

Poola metsad on sertifitseeritud peamiselt FSC standardi järgi ning kuuluvad peamiselt riigile. PEFC sertifitseerime on levinud viimasel ajal koos erametsaomanike arvu suurenemisega. Metsadest üle 80 % kuuluvad riigile ning ülejäänud on erametsad. Erametsaomandi keskmine suurus on 1,3 ha.

Poola peamised metsavarud paiknevad Poola lääne- ja põhjaosas. Riigi pindalast kolmandik on metsade all. Metsade aastane juurdekasv on 70 milj. m3. Aastas raiutakse Poolas umbes 35 milj. m3. Puuliikidest on tähtsaim mänd. 95 % ümarpuidust tuleb riigimetsadest.

 

(Maaseudun Tulevaisuus – 43, 13.04.12)

Tagasi