MHY Päijät-Hämest saab tansaanlaste organisatsiooni ristiisa.

Lisatud: 2012-06-22 07:48:11

Tagasi

Tansaania metsaomanike organisatsioon Matembwe Tree Growers` Association saab käesoleval aastal omale ristiisaks Päijät-Häme metsahooldusühistu.

See on kolmas sarnane metsandusliku ristiisa projekt. Käesoleval ajal Kyyjärven ja Ylä-Savo metsahooldusühistud nõustavad metsaomanike organisatsioone Etioopias ja Vietnamis. Valmimisel on ristiisa projektid Nepaalis ja Nicaraaguas.

Välisministeeriumi poolt rahastatavates ristiisaprojektides nõustavad metsahooldusühistud arengumaade metsaomanike organisatsioone aasta või kaks aastat. Eesmärgiks on muuta arengumaades tootjateorganisatsioonid tugevamaks.

Kõigepealt teevad soomlased nädalase planeerimisreisi arengumaale. Edaspidised kontaktid ja nõustamine käib juba Soomest. Planeerimisreisile lisaks käib ristiisa ka teist korda kohapeal.

Suvel on kavas vastureis, mille käigus arengumaade organisatsioonid tutvuvad ristiisa ühistuga ja Soome metsasektoriga.

Arengumaade organisatsioonid valib välja rahvusvaheline põllu- ja metsamajandustootjate keskorganisatsioonide arendusüksus Agricord. Agricord asutati 2003 aastal 11 riigi tootjaorganisatsioonide poolt. Soomes veab seda tegevust MTK ja on Agricordi liige alates 2006 aastast. Sarnaseid ristiisaprojekte on käimas ka põllumajandustootjate organisatsioonide vahel. Soome „ristiisasid“ on viies eri riigis. Lisaks metsandusele on Soome esindajaid ka kartuli- ja kalakasvatuses.

 

(Maaseudun Tulevaisuus – 42, 11.04.12)

Tagasi