Taimekast võitis leiutisauhinna

Lisatud: 2011-12-28 02:08:16

Tagasi

Helsingis toimunud Metsamessil kuulutati välja metsandusliku leiutisauhinna võitja. Messil esitleti metsahooldusega, puiduvarumisega ja metsa mitmekülgse kasutamisega seotud uusi ideid, masinaid või meetodeid. Konkursile esitati 63 uut ideed ja esimese auhinna võitis Vantaa metsandusinsener Titta Vänskä taaskasutatava potitaimede kasti eest.

Kast on valmistatud looduslikust kiukomposiidist. Eesmärgiks on olla alternatiiviks praegu kasutusel olevatele pappkastidele. Uut kasti on võimalik kasutada nii taimede transportimiseks kui ka metsataimede istutamisel taimevakana ning seepärast ei ole vaja enam tõsta metsataimi transpordikastist istutusvakka.

Kasutatavast looduslikust kiukomposiidist 50 % on okaspuutselluloos. Lisaks sellele on ka polüpropüleeni. Kast on looduslikult iselagunev, kuid neid on võimalik vajadusel ka põletada. „Peamine eesmärk on siiski nende kastide korduvkasutamine,“ ütles Vänskä. „Looduslik kiukomposiit on äärmiselt tugev ja vastupidav. See peab vastu niiskusele ja temperatuurimuutustele ning on võrreldav plastmassiga.“

 

(Maaseudun Tulevaisuus)

Tagasi